3742.

Puzdro huculskie

drewno, intarsja i inkrustacja, rycie; wys. 4 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 13,5 cm;
Na spodzie napis punktowany cyrylicą;
Huculszczyzna, pocz. XX w.;
Drewniane, na planie trójkąta, wieko i boki dekorowane geometryzującymi motywami huculskimi (wycinane w drewnie, intarsjowane, inkrustowanie - drobne ubytki); wieko na dwóch zawiaskach, wewnątrz puzdro wyścielane zielonym suknem.

Cena pierwotna: 1 000 zł +20% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 200 zł +20% opłaty aukcyjnej