2309.
Jan MATEJKO (1838-1893)

Dzieje cywilizacyi w Polsce

Warszawa 1911 (zeszyt I), 1912 (zeszyt II)
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem.
Obrazy i tekst Jana Matejki. Przedmowa W. Wankiego i T. Jaroszyńskiego 12 ilustracji wykonanych w technice heliograwiury i sygnowanych "J. Matejko pinx. J. Lowy imp."; 48 x 35 cm;
Broszurowe okładki z wizerunkiem Matejki i faksymile sygnatury, zawiera spis osób przedstawionych na obrazach wraz z obszernymi wyjaśnieniami. Stan zachowania: okładki porwane, zaplamione i oddzielone reszty zeszytów, niektóre karty luźne, zaplamione i zagięte.stan słaby.

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 400 zł +18% opłaty aukcyjnej