78309.
Hieronim WILDER (1876-1941)

Grafika

drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla
bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj (....) Lwów 1922; 29 x 22 cm,
oprawa - płótno
Oryginalne: drzeworyty Józefa Holewińskiego „Portret damy”, Władysława Skoczylasa „Trójca Święta”, autolitografie Leona Wyczółkowskiego „Wejście do Katedry na Wawelu” i „Portret prof. Konstantego Laszczki”. Poza tym 33 tablice, każda prezentująca inną technikę graficzną, poprzedzona obszernym opisem techniki, spis zamieszczonych rycin, słownik terminów graficzny.
Stan zachowania: niewielkie przetarcia oprawy, jedna wyklejka oderwana od bloku, poza tym stan bardzo dobry.

Original price: 2 000 zł +18% buyer's premium
Current price 1 600 zł +18% buyer's premium