99698.

Stół dekoracyjny w stylu neoempirowym

orzech, 81,3 x 200,5 x 100 cm.
Francja (?), pocz. XX w.
Prostokątny, rzeźbiony, złocony i fornirowany, z marmurowym blatem, wspartym na ramie i czterech masywnych kolumnach opartych na kulach i spiętych wiązaniem z podwójnej litery Y, na którym po środku dwa duże liście akatnu stanowiące dodatkowe wsparcie blatu. Marmur w mazaje w kolorze szaro, kremowo, ceglastym , na obrzeżu profilowany. Oskrzynienie u góry i u dołu z czernionymi listwami, pośrodku rzeźbione w palmety i lilijki, połączone wicią, złocone. Kapitele korynckie i bazy kolumn z liśćmi lotosu także rzeźbione i złocone, ujęte czernionymi obręczami. Trzony kolumn w kolorze drewna, powierzchnia łączyny fornirowana z czernioną listwą u dołu, ale jej obrzeże rzeźbione w palmety i złocone, jak liście akantu pośrodku.

Original price: 12 700 zł +20% buyer's premium
Current price 10 160 zł +20% buyer's premium