97046.
Jan MATEJKO (1838-1893)

Portret Mariana Gorzkowskiego, 1879

litografia, papier; 27 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie p. d.: JM 1879
oraz sygnatura litografa: V. Angerer
Marian Gorzkowski (1830-1911) - pisarz, autor dzieł naukowych, dramatów i powieści, kolekcjoner, sekretarz Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie, powiernik Jana Matejki.
Victor Angerer (1839-1894) jeden z najbardziej wszechstronnych fotografów wiedeńskich XIX wieku, właściciel wydawnictwa i zakładu litografii artystycznej. Fotografował rodzinę cesarską, arystokrację wiedeńską oraz znane postacie ze środowisk artystycznych, a także widoki Wiednia, architekturę i wnętrza. W swojej epoce znany i ceniony na całym świecie, uczestnik wystawy w Paryżu (1878) oraz w Wiedniu (1873).

Original price: 2 000 zł +20% buyer's premium
Current price 1 000 zł +20% buyer's premium

The lowest price of the product in the last 30 days before the latest discount: 1 100 zł