95229.
WŁADYSŁAW SKOCZYLAS (1883-1934), STANISŁAW WA

Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.

Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm; oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.
Zawiera komplet 8 oryginalnych, całostronicowych drzeworytów na osobnych, grubych kartonach, a także 7 rodzajów drzeworytniczych inicjałów figuralnych w kolorze pomarańczowym, odbitych łącznie 18 razy na początku kolejnych rozdziałów.
Obraz z życia mniszek w średniowiecznej Polsce, zebrany przez autora ze starych kronik klasztornych i dokumentów archiwalnych. Liczne ciekawostki, anegdoty, obrazki obyczajowe i szczegóły z życia codziennego klasztorów. Książka zawiera jeden z bardziej znanych cyklów graficznych Władysława Skoczylasa.
Stan zach.: bardzo dobry, drobne plamki na tylnej wyklejce.

Original price: 2 100 zł +20% buyer's premium
Current price 1 200 zł +20% buyer's premium

The lowest price of the product in the last 30 days before the latest discount: 1 240 zł