84882.
STANISŁAW WITKIEWICZ (1851-1915)

Juliusz Kossak (1824-1899)

33 x 25 cm; oprawa płócienna z epoki; Warszawa 1900,
Nakład Gebethnera i Wolffa. [Wydanie pierwsze];
260 rysunków w tekście, 8 światłodruków, 6 faksymiliów kolorowych z akwarel, portrety podług L. Wyczółkowskiego i S. Witkiewicza. Oprawa płócienna z epoki, tytulatura na licu tłoczona złotem, brzegi kart ozdobione wzorem marmurkowym ze wszystkich stron, ozdobne wyklejki, światłodruki sygnowane J. Lowy w Wiedniu.
Stan zachowania: minimalne przetarcia oprawy, poza tym stan idealny.
Pierwsza monumentalna, bogato ilustrowana biografia Juliusza Kossaka, pióra ojca Witkacego.

Original price: 1 000 zł +20% buyer's premium
Current price 650 zł +20% buyer's premium