55773.
SITZENDORF, PORZELLANMANUFAKTUR ALFRED VOIGT

Ogrodniczka z girlandą kwiatową

porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 12,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: pod 3- dzielną koroną zamkniętą litra S, przekreślona jedną poziomą i dwiema ukośnymi kreskami; wycisk: 20.
Niemcy, 2 ćw. XX w.
Na niskim, rocaillowym cokole z plastycznymi kwiatkami siedząca młoda dziewczyna w stylizowanym stroju ogrodniczki (spódnica w kwiaty z upiętym w formie tiurniury fartuszkiem, gorsecik, bluzka z falbankami, kapelusik na upiętych włosach); podtrzymuje w dłoniach (plecie?) girlandę-wieniec z kwiatów.
Ubytek dwu palców prawej dłoni.

Original price: 700 zł +20% buyer's premium
Current price 300 zł +20% buyer's premium