77733.
Wytwórnia Rosenthal & Co., Selb (Bawaria)

Serwis deserowy Empire

porcelana, druk barwny naszkliwny i druk złocony, lekko przetarte złocenia na uszkach i krawędziach;
wymiary: dzbanek z pokr. wys.23 cm, średn.12 cm;
mlecznik wys.9 cm, średn.6,5 cm;
cukiernica wys.8,8 cm, średn.11 cm; fil.wys.5,3 cm, średn.7,2 cm;
spodki wys.1,9 cm, średn.12 cm;
talerzyki wys.2 cm, średn.15,5 cm;
patera wys.3cm, średn.23,8 cm;
sygn. zielenią chromu druk: korona/ Rosenthal/ SELB · BAVARIA/ EMPIRE; paterka talerzowa: model DONATELLO
Niemcy, Selb (Bawaria),Wytwórnia Rosenthal & Co., okres międzywojenny.
Serwis składa się z dzbanka pokrywką, mlecznika, cukiernicy z pokrywką, 6 filiżanek ze spodkami, 6 talerzyków deserowych i talerzowej paterki na ciasto z uchwytami w linii kołnierza; dodatkowo 1 spodek i 1 talerzyk. Razem: 22 (+ 2) naczynia o cylindrycznych brzuścach, z listwowymi, łamanymi uchwytami , dekorowane wokół krawędzi szlakiem złoconych listków, perełkowania i festonami malinowych różyczek; krawędzie złocone. Empire, jeden z najstarszych wzorów naczyń, wprowadzono do produkcji w końcu XIX w. ( lata 1896-1897).

Cena pierwotna: 1 800 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 360 zł +18% opłaty aukcyjnej