77120.
Juliusz KOSSAK (1824 - 1899)

Tabory w drodze

litografia, papier; 6 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: JK (monogram wiązany).
Praca wykonana przez Kossaka specjalnie do teki wydanej przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie w 1881 roku, którego celem było zebranie środków finansowych na rzecz odbudowy chorwackiej stolicy - Zagrzebia, dotkniętej trzęsieniem ziemi rok wcześniej. Litografia wykonana w 1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 800 zł +18% opłaty aukcyjnej