77114.

Księga jazdy polskiej

Praca zbiorowa pod red. gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego; Warszawa 1938;
kierownictwo i opr. graficzne Stanisław Haykowski, 24 całostronicowe barwne Ilustracje, specjalnie dla "Księgi jazdy polskiej" wykonali: M. Bylina, St. Gepner, St. Haykowki, X. Koźmiński. Dodatkowo prace: St. Bagieńskiego, M. Borucińskiego, J. Brandta, E. Gepperta, J. W. i J. Kossaków, P. Michałowskiego, i in. W tekście liczne ilustracje, mapy, plany bitew. Zdjęcia: W. Pikiel, J. Ryś, Witczak-Witaczyński. 31 x 26 cm;
twarda oprawa, półskórek; czerwone płótno; na licu tłoczony złotem słynny szczerbiec (miecz koronacyjny królów Polski) , z tyłu ślepy tłok z czapką ułańską; na grzbiecie złocona tytulatura.
Stan zachowania: bardzo dobry.
Monumentalna historia polskiej konnicy wojennej.

Cena pierwotna: 1 500 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 200 zł +18% opłaty aukcyjnej