75487.
Tadeusz CIEŚLEWSKI syn, Maria BECHCZYC RUDNIC

Malerza Raweńskiego Owieczek Dwanaście

Dom Książki Polskiej, Warszawa, 1937, „Le Dodici Pecorelle del Pittore de Ravenna”; 34 x 25 cm;
Oprawa pełna skóra z ozdobnymi tłoczeniami oraz ilustracją w linorycie na licu, sygnowana „Marek Bauer Warszawa”. Zawiera 17 linorytów (ilustracje, inicjały, ozdobniki) Tadeusza Cieślewskiego syna. Nakład 500 egzemplarzy wytłoczonych w doświadczalnej pracowni graficznej Salezjańskiej Szkoły Rzemiosł w Warszawie, Lipowa 14. Częściowo tłumaczona na język włoski, zawiera słowniczek wyrażeń staropolskich;
Stan zachowania: idealny.
Autorka, urzeczona mozaikami kościoła Saint’ Apolinare in Classe Fuori w Rawennie, posługując się XV-wieczną polszczyzną, napisała opowieść wzorowaną na włoskich legendach z XVI wieku.

Cena pierwotna: 2 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 1 200 zł +18% opłaty aukcyjnej