75482.

Staroświecki Sklep

10 drzeworytów: Janina KONARSKA, Edmund BARTŁOMIEJCZYK, Wiktor PODOSKI, Edward MANTEUFFEL, Jadwiga HŁADKI, Stanisław OSTOJA - CHROSTOWSKI, Stefan MROŻEWSKI, Bogna KRASNODĘBSKA - GARDOWSKA, Zofia FIJAŁKOWSKA, Tadeusz CIEŚLEWSKI (syn)
Warszawa, 1938; egzemplarz nr 133; 20 x 14 cm;
oprawa wydawnicza miękka. Obwolutę i sygnet na okładce projektował: A. Wajwód, kartę tytułową: E. Mantueuffel, drzeworyty odbito z klocków oryginalnych, przedmowa Julian Tuwim;
Stan zachowania: niewielkie naddarcia i ubytki obwoluty, stan wnętrza i grafik idealny.
Książka powstała w wyniku konkursu ogłoszonego przez Jana Wedla za wspomnienia związane z tzw. staroświeckim sklepem E. Wedla, działającego do dziś w Warszawie przy. Ul. Szpitalnej 8. Jury konkursu tworzyli Maria Kuncewiczowa, Antoni Sobański i Julian Tuwim. Z nagrodzonych i wyróżnionych prac powstała prezentowana książka. Każde z 10 opowiadań poprzedzone jest oryginalnym drzeworytem odbitym z oryginalnego klocka.

Cena pierwotna: 1 000 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 500 zł +18% opłaty aukcyjnej