74917.

Podstawa lampy elektrycznej

porcelana, farby naszkliwne i podszkliwne, złocenia, brąz; wys. 47 cm, średnica brzuśca 20 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Korpus porcelanowy, w formie owoidalnej wazy z kolistą, wysklepioną stopą i krótkim trzonem oraz montowaną osobno długą, cylindryczną szyją zakończoną dzwonowatym wylewem. Stopa ujęta brązową oprawą na 4 nóżkach, zdobioną motywami geometrycznymi i palmetkami w typie secesji wiedeńskiej. Powyżej brzuśca - w miejscu łączenia z szyją - pierścień z brązu, z parą ażurowych, geometrycznych uchwytów. Wylew z brązową nakładką w formie talerzyka z reliefowym motywem geometrycznej plecionki. Brzusiec i szyja dekorowane malowanymi z dwóch stron wiązankami ze stylizowanych łodyg i liści tataraku, ze złoconymi pałkami. Stopa pokryta naszkliwnie farbą pomarańczową, podobnie jak zwieńczenie szyi.

Cena pierwotna: 1 500 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 300 zł +18% opłaty aukcyjnej