73971.

Ikona - Chrystus Pantokrator

tempera na desce z 2 szpongami; 53,5 x 46,5 x 4,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Chrystus przedstawiony w półpostaci, z głową otoczoną złotym nimbem krzyżowym, z literami greckimi będącymi skrótem słów greckich „Jestem Który Jestem”. Praw ręka błogosławi, lewa trzyma przez rąbek szaty otwartą Księgę. Bordiura oliwkowa, ujęta zielonym i czerwonym paskiem. Ikona z wykruszającą się warstwą malarską; wymaga konserwacji.

Cena pierwotna: 1 800 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 630 zł +18% opłaty aukcyjnej