72588.
JÓZEF NIESZCZ -MARKIEWICZ (1913-1991)

Głowa Fryderyka Chopina

Władysław MIECZNIK (1903-1989) - Wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza
brąz patynowany, marmur; wys. całk. 27,8 cm, szer. 12,3 cm, głęb. 12,5 cm.
Polska, Warszawa, lata 70. XX w.
Głowa kompozytora na kubicznej podstawie z beżowo-różowego marmuru. Z przodu napis: „F. CHOPIN”; z boku sygnatura: „Markiewicz” oraz znak odlewnika: „WMiecznik / WARSZAWA”. Józef Markiewicz - utalentowany medalier, rzeźbiarz i poeta - swoje prace - medale, rzeźby - często poświęcał Chopinowi, którego wielbił od dzieciństwa.

Cena pierwotna: 2 500 zł +18% opłaty aukcyjnej
Aktualna cena 680 zł +18% opłaty aukcyjnej