74454.
JERZY MYCIELSKI, STANISŁAW WASYLEWSKI

Portrety polskie Elżbiety Vigee-Lebrun

24 ryciny w heljograwjurze na osobnych tablicach,
dzieła tego odbito 1100 egzemplarzy na papierze ręcznie czerpanym; Lwów-Poznań 1927;
Nakł. Wydawnictwa Polskiego; 32 x 24 cm. Oprawa z epoki w zdobionym płótnie, ozdobny grzbiet 5-cio polowy ze złoconą tytulaturą; Heliograwiury wykonał R. Paulussen w Wiedniu, kartę tytułową i okładkę projektował Ernest Czerper (1899-1933). Każda heliograwiura sygnowana oraz zawiera opis
osoby portretowanej, datę wykonania i dane właściciela dzieła. Portrety m.in. Henryka Lubomirskiego, Adama Kazimierza Czartoryskiego, Stanisława Augusta Poniatowskiego, Szczęsnego Jerzego Potockiego;
Stan zachowania: minimalne zagięcia i przetarcia, kilka plamek, blok lekko poluźniony, poza tym stan idealny. Jedyne tak obszerne i tak bogato ilustrowane rycinami wydanie opisujące polski wątek twórczości artystki.

Original price: 2 000 zł +18% buyer's premium
Current price 800 zł +18% buyer's premium